کنترل رشد خزه و تشکیل بایوفیلم در برج های خنک کننده


«کنترل خزه ها و بایوفیلم در حوضچه های برج خنک کننده توسط فن آوری ال. جی سونیک، هم موثر است و هم بی ضرر نسبت به محیط زیست. به دلیل بازده بالای این فن آوری، می توانید میزان استفاده از مواد شیمیایی به منظور تصفیه ی آب درون برج را کاهش دهید!»

کنترل خزه ها

فن آوری ال. جی سونیک بدون استفاده از مواد شیمیایی،  مستقیماً خزه های موجود را کنترل می کند و از رشد سلول های جدید خزه جلوگیری به عمل می آورد. به لطف استفاده از فن آوری نوین توان پایین (Lp-Bs)، دستگاه های ال. جی سونیک قادرند رشد خزه ها را در یک مدار برج، باتوان مصرفی تنها 10 وات، کنترل نمایند.

کنترل تشکیل بایوفیلم

امواج صوتی که توسط دستگاه های ال. جی سونیک تولید می شوند آنقدر قدرتمند هستند که تشکیل بایوفیلم را کنترل کنند و از چسبیدن باکتری ها به سطوح مختلف جلوگیری نمایند. مواد پلیمری چند سلولی(EPS) موجود در بایوفیلم، توسط این امواج مستقیماً هدف قرار می گیرند و تخریب می شوند.

کاهش استفاده از مواد شیمیایی

فن آوری ال. جی سونیک به شکلی موثر رشد خزه ها، بایوفیلم و باکتری لژیونلا را کنترل می کند؛ این امر موجب کاهش نیاز به استفاده از مواد شیمیایی در برج های خنک کننده می شود و به تبع آن از صدمات احتمالی ناشی از این مواد به برج، کاسته می شود.

بازدهی بیشتر

حتی یک لایه ی کوچک بایوفیلم درون یک لوله، می تواند قطر آن را کاهش دهد. این بدان معناست که آب کمتری در مدار گردش خواهد کرد و بنابراین به توان مصرفی بیشتری نیاز خواهد بود. علاوه بر این، بایوفیلم ممکن است به عنوان لایه ای مزاحم عملکرد مطلوب شبکه ها و لوله ها عمل کند و به این طریق بازده برج را از جهت خنک کنندگی آن کاهش دهد. دستگاه های آلتراسونیک ال. جی سونیک، با کاهش تشکیل بایوفیلم، به افزایش بازدهی برج خنک کننده یاری می رسانند.

جلوگیری از صدمه دیدن پمپ ها و لوله ها

باکتری های موجود در بایوفیلم ممکن است اسیدهایی تولید کنند که خورنده ی آهن باشند یا حتی ممکن است از آهن به عنوان غذا استفاده کنند. خرده های خاک و شنی که در آب برج خنک کننده وجود دارند ممکن است در بایوفیلم جمع شوند و به  پمپ ها و لوله ها آسیب برسانند. استفاده از دستگاه های آلتراسونیک ال. جی سونیک می تواند مانع از تشکیل بایوفیلم شود و از صدمات احتمالی به سیستم جلوگیری کند.

شیوه ی معمول نصب

محصولات ال. جی سونیک را می توان به جای نصب در یک گذرگاه فرعی (Bypass) یا میان گذر(Flow Through) مستقیماً درون حوضچه های برج خنک کننده نصب نمود. نصب مستقیم این دستگاه ها درون حوضچه های برج، بازده شان را از جهت جلوگیری از تشکیل بایوفیلم و رشد خزه های میله ای که به دیواره های حوضچه می چسبند، بالا میبرد.

برای کنترل بایوفیلم ، کدام دستگاه بیشترین کابرد را دارد ؟

دستگاه های ال. جی سونیک مدل XL پلاس یا XXL پلاس. این مدل ها حتی در برج های خنک کننده ی بزرگ نیز به نحوی موثر، از تشکیل بایوفیلم جلوگیری می کنند.